joomla slicebox 3d image slider

„Varsavianistyczna Szkoła”

Zdobyliśmy tytuł Lokalnego Ośrodka Edukacji Varsavianistycznej

Działalność varsavianistyczna naszej szkoły pozwoliła nam zdobyć w ostatnich latach certyfikaty I, II i III stopnia w programie „Varsavianistyczna Szkoła”. Każdego roku inicjujemy wiele wydarzeń i spotkań związanych z historią i współczesnością Warszawy, dlatego zdecydowaliśmy się przystąpić do udziału w programie „Varsavianistyczna Szkoła” w kategorii „Varsavianistyczna Szkoła — placówka lokalnym ośrodkiem edukacji varsavianistycznej”. Nasze działania skierowane były na upowszechnianie wśród uczniów wiedzy o Warszawie, promowanie aktywności twórczej uczniów w poznawaniu stolicy oraz podnoszenie efektywności i atrakcyjności pracy dydaktycznej związanej z poznawaniem własnego miasta. Integrowaliśmy społeczność szkolną wokół działań na rzecz Warszawy, braliśmy udział w uroczystościach rocznicowych, a także współpracowaliśmy ze środowiskiem lokalnym i instytucjami działającymi na rzecz edukacji varsavianistycznej. Po dwóch latach intensywnej pracy, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy przyznało nam zaszczytny tytuł, z którego wszyscy bardzo się cieszymy. Jednak najważniejsze dla społeczności szkolnej jest pogłębienie wiedzy na temat stolicy.

certyfikatvarsavianistyczna2019