Lekcja otwarta dla dzieci 5 letnich

Opublikowano: piątek, 11, listopad 2016

"TANCE I PLĄSY"

Cele:
Rozwijanie sluchu, poczucia rytmu, oraz koncentracji uwagi.
Nawiązywanie kontaktu wrokowego i dotykowego, radość wspólngo ruchu i śpiewu, wzbudzenie wesołości poprzez element zaskoczenia.
Tworzenie przyjaznej atmosfery.
Integracja grupy poprzez wyzwalanie pozytywnych przeżyć.
Rozwijanie zdolności zapamiętywania sekwencji ruchów, ćwiczenie koordynacji ruchów.

Po powitaniu dzieci i rodziców pioseką „Wszyscy są witam Was” rozpoczeliśmy wspólną zabawę pląsem „Głowa, ramiona....”. Zabawa polega na pokazywaniu częci ciała wymienionych w pląsie wolno potem coraz szybciej. Dla odpoczynku wymasowaliśmy sobie plecy recytując wierszyki-masażyki. Następnie poznaliśmy kroki i gesty do tańca „Simama ka”. Kiedy poznaliśmy kroki, wspólnie wykonaliśmy nauczony taniec przy dźwiękach muzyki. Zmęczeni ale zadowoleni o0dtańczyliśmy pląs „Laba da” a na zakończenie wykonaliśmy taniec „Magiczna liczba siedem”.

t1

t2