PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA

Opublikowano: piątek, 11, listopad 2016

W dniu 19.10.2010 odbyła się uroczystość „Pasowanie na świetliczaka”. Głównym celem było pokazanie efektów dwumiesięcznej pracy nad umiejętnościami dzieci oraz wdrożenie zasad panujących w świetlicowej społeczności. Nad organizacją imprezy czuwały p. Magda Wożniakowska i p. Katarzyna Roman. Składamy także podziękowania pani Ani Sokulskiej-Lagos za wykonanie pięknej dekoracji. W naszym świetlicowym święcie uczestniczyli zaproszeni goście : pani dyr. Zofia Rostek oraz pani Małgorzata Nowicka-nauczyciel bibliotekarz.
Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną. Dzieci zaprezentowały krótki program literacko- muzyczny związany z tematyką szkolną i jesienną. Następnie zostało złożone przyrzeczenie przestrzegania ustalonych zasad oraz odbyło się pasowanie na świetliczaka . Po tym podniosłym momencie nastąpiło wręczenie dyplomów i drobnych upominków. Święto to wzbudziło wśród uczestników wiele serdeczności, radości a zarazem powagę sytuacji w zrozumieniu i przestrzeganiu nowych świetlicowych praw i obowiązków.