"Pociąg z prezentami"

Opublikowano: poniedziałek, 16, styczeń 2017

Zajęcia otwarte dla dzieci pięcioletnich pt: Pociąg z prezentami” odbyły się 9 grudnia 2010r w świetlicy szkolnej. Prowadziłam je dla dzieci z przedszkola na ul. Nauczycielskiej i Bazyliańskiej. Obecnych było dwunastu pięciolatków i troje ich młodszego rodzeństwa oraz kilkoro dzieci z naszej grupy Oa i 1e wraz z rodzicami. Temat zajęć „Pociąg z prezentami” dostarczył pretekstu do przypomnienia zwyczajów bożonarodzeniowych, zwrócenia uwagi na rodzinny charakter tych świąt. Wspólne upinanie choinki, wykonywanie ozdób choinkowych, malowanie i wycinanie prezentów oraz dekorowanie kartek świątecznych to integrowanie nie tylko dzieci i dorosłych ale też nawiązanie pierwszych więzi ze szkołą. Trudno było dzieciom dać prezent do wspólnej dekoracji co zauważyli również rodzice , ale po kilku uwagach nieśmiało prezenty ozdobiły wagoniki pociągu. W czasie czytania i powtarzania tekstu wiersza „Lokomotywa” Juliana Tuwima dzieci nie tylko koncentrowały się na słowach ale i na rytmie wiersza. Kolędy, jako trzeci element bożonarodzeniowych zwyczajów słyszane były w tle zabaw ale i śpiewane przez dzieci. W czasie wspólnej pracy i zabawy rodzice i dzieci mogli poznać salę świetlicową przystosowaną dla potrzeb młodszych dzieci, jej wyposażenie oraz poznać metody stosowane na zajęciach .Zademonstrowaliśmy, że świetlica nie tylko pozwala przebywać dzieciom w bezpiecznych warunkach po ukończonych lekcjach ale i uczy w czasie zabawy.
Anna Sokulska

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka Prywatnosci.

  -
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk