Konkurs Mistrz Logicznych Zagadek

Opublikowano: piątek, 11, listopad 2016

Zagadki, rebusy, krzyżówki czy sudoku to te elementy gier logicznych, w których każde dziecko lubi się sprawdzać. Ten dreszczyk emocji i oczywiście rywalizacja: kto będzie lepszy. Podczas zajęć świetlicowych właśnie taka forma zabaw umysłowych często była stosowana. Dzieci wręcz prześcigały się wzajemnie w ilości wykonanych zadań. Obserwacja tego ciekawego zjawiska nasunęła nam pomysł na przeprowadzenie konkursu właśnie w takiej formule.
Najpierw dzieci ćwiczyły się w różnych formach zagadek i rebusów, rozwiązywały zadania logiczne, stosowały sprytne formuły matematyczne i logiczne. Wspólnie w grupach rozwiązywaliśmy wiele krzyżówek tematycznych, wykreślanek i labiryntów. I nadszedł wreszcie wyczekany moment czas konkursu.
Dzieci chętne zostały zebrane w sali świetlicowej, w szczególności zależało nam na uczniach klas drugich i trzecich. Następnie spośród puli zadań logicznych przygotowanych przez organizatorki zostały odczytane po kolei wszystkie konkursowe. Każde z dzieci miało możliwość odpowiedzenia na pytanie lub zadanie kiedy się zgłosiło podnosząc rękę. W ten sposób najlepsi mogli uzyskać nawet 40 punktów za prawidłowe odpowiedzi. Zadania dotyczyły bardzo różnej tematyki i miały różne stopnie trudności. Jednak nasze dzieciaki wykazały się bardzo dużą umiejętnością logicznego myślenia ponieważ większość z nich uzyskała ponad 30 punktów. W związku z tak dużym zaangażowaniem dzieci i wiedzą jaka posiadały, nagrodziłyśmy wszystkich uczestników…oczywiście słodkościami bo to najlepiej smakuje i cieszy każde dziecko.
Następnym razem planujemy inny projekt formuły konkursowej i czego będzie dotyczył dowiemy się z kolejnego sprawozdania.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka Prywatnosci.

  -
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk