PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA

Opublikowano: piątek, 11, listopad 2016

Dnia 26 października 2012 r. rozpoczęła się w świetlicy uroczystość pasowania na świetliczaka najmłodszych uczniów uczęszczających do świetlicy. Dzieci wspólnie z wychowawcami, przygotowały bogaty program artystyczny. Uroczystość rozpoczęliśmy recytacją wiersza „Jesienny pociąg” D. Gellner. Zaśpiewaliśmy piosenki „Pada deszcz na dworze” , „Piłka” w połączeniu z rytmizacją i gestodźwiękami. W piosence „To jesień” wykorzystaliśmy kolorowe serwetki. Dzięki temu uzyskaliśmy piękny efekt malowania świata kolorami jesieni. Nie zabrakło także zabaw muzycznych zaczerpniętych z metody Batti Srauss: „Zabawa w pajączka” do muzyki J. Galway „Le Basque”. Do tego utworu wykonaliśmy instrumentację. Graliśmy na trójkątach, klawesach, tamburynach, kołatkach. W trakcie naszej uroczystości nie zabrakło tańca wykonanego do utworu „Polka Tritsch-Tratsch„ J.Straussa. Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna – ślubowanie i pasowanie. W niezwykle podniosłej atmosferze dzieci złożyły przysięgę. Najmłodsi uczniowie ślubowali być dobrymi świetliczakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu każde dziecko było pasowane na świetliczaka. Uroczystego aktu pasowania dokonali Dyrektor szkoły i zastępca dyrektora.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka Prywatnosci.

  -
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk