Konkurs origami

Opublikowano: środa, 13, czerwiec 2018

Origami to sztuka składania papieru, znana w Japonii od najdawniejszych czasów, dziś bardzo rozpowszechniona i ogromnie popularna. To, co można wydobyć z kawałka papieru, zależy właściwie od fantazji i znajomości reguł składania. I ta właśnie tradycja przetrwała do dzisiaj. Pozwala na rozbudzenie w dziecku ciekawości otaczającego je świata, na rozbudzenie w nim inwencji i fantazji.
Sztuka origami traktowana jest jako czysta sztuka o znaczeniu magicznym. I właśnie w ten świat pełen magii postanowiliśmy zabrać uczniów z naszej szkolnej świetlicy organizując dla nich konkurs ze sztuki origami „Kwiaty dla mamy”. Temat prac konkursowych nie był oczywiście przypadkowy. Z okazji zbliżającego się Dnia Matki postanowiliśmy, aby dzieci wykonały prace z myślą o swoich ukochanych mamach i wręczyły je im w prezencie. Uczestnicy konkursu dając się ponieść wyobraźni stworzyli przepiękne prace z kół origami pełne barwnych kwiatów. Wybór tych najpiękniejszych był niezwykle trudny, gdyż w każdą pracę włożony był nie tylko trud, ale i mnóstwo serca. Biorąc pod uwagę spójność stworzonych kompozycji, sposoby składania kół i estetykę wyłoniliśmy zwycięzców:

Hanna Szewczyk kl. I f
Maja Grotkowska kl. I e
Julia Wojtasik kl. I b
Aleksandra Ciż kl. I b
Ani Asenova kl. II c
Amelia Nosek kl. II c
Magdalena Cieśla III a
Hanna Stachurska III b
Amelia Wesołowska kl. III b
Julia Jasinowicz kl. III b

 

Joanna Urbaniak

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka Prywatnosci.

  -
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk