„Marzycielska Poczta”

Opublikowano: środa, 13, czerwiec 2018

Kolejny już rok kontynuujemy w naszej świetlicy tradycję pisania kartek i tworzenia laurek w ramach akcji „Marzycielska Poczta”. Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja prowadzona przez wolontariuszy, która narodziła się pod koniec 2009 roku i polega na wysyłaniu listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie MarzycielskaPoczta.pl prezentowane są profile chorych dzieci z całej Polski, które kochają dostawać tradycyjne listy i kartki. W profilach dzieci znajdują się adresy pocztowe, pod które każdy może napisać. Można też tam odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowania czy krótką biografię. Każdego miesiąca do dzieci z Marzycielskiej Poczty docierają tysiące listów i kartek z Polski i świata. Wiele z większość swojego czasu spędza w domach i szpitalach, a Marzycielska Poczta pozwala im rozproszyć uczucie samotności, dając wiele okazji do uśmiechu. Dla dzieci listy i kartki stanowią ogromne wsparcie, dodają im siły do walki z chorobą, a ich rodzicom otuchy. Jestem niezwykle dumna z naszych uczniów za zaangażowanie w akcję wykonywania pięknych listów, kartek i laurek dla chorych dzieci. Widząc, ile serca w to wkładają i to, jaką radość sprawia im pomaganie innym niezmiernie cieszę się, że mogę w tym uczestniczyć.

 

Joanna Urbaniak

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka Prywatnosci.

  -
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk