Projekt "Pomóżmy dzieciom z Syrii"

Opublikowano: czwartek, 21, czerwiec 2018

Głównym celem projektu edukacyjnego UNICEF jest przekazanie uczniom wiedzy na temat sytuacji ich rówieśników żyjących w Syrii. Syria to kraj, gdzie od kilku lat trwa wojna. Miliony mieszkańców uciekło, zostało uchodźcami, część została przesiedlona wewnętrznie. Życie w kraju, gdzie trwa konflikt nie jest proste. Wojna zmienia życie dzieci we wszystkich obszarach ich funkcjonowania.  Świetlica Szkoły Podstawowej nr 84 zaangażowała się w akcję charytatywną "Pomóżmy dzieciom z Syrii". Kraj, w którym panuje wojna z pewnością nie jest to miejsce dla dzieci. Strach, głód, niepewność... Te odczucia towarzyszą każdego dnia dzieciom żyjącym w Syrii. Pozbawione domów, ciepłych ubrań i opieki mogą nie przetrwać tego czasu. Dlatego postanowiliśmy pomóc. Wychowawcy świetlicy przeprowadzili cykl zajęć przedstawiających trudną sytuację mieszkańców Syrii. Nasi uczniowie byli bardzo poruszeni losem swoich rówieśników. Chcąc im pomóc, z entuzjazmem podjęły się wykonania ozdób i kartek, związanych ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi. Ich dzieła można było kupić na Kiermaszu Świątecznym, który odbył się 22 marca br. w budynku Szkoły Podstawowej nr 84 przy ul. Radzymińskiej 232. Dzięki temu mogliśmy wesprzeć UNICEF, aby dotarł z pomocą do najbardziej potrzebujących dzieci i ich rodzin. Prace wykonane przez uczniów naszej szkoły rozeszły sie jak ciepłe bułeczki. Dzięki hojności rodziców i samych dzieci zebraliśmy 800 złotych. Możemy być z siebie dumi. Ta suma pomoże dzieciom z Syrii. Dziękujemy za wspaniały dar serca.

Wychowawcy świetlicy
Joanna Urbaniak
Anna Lachiewicz

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka Prywatnosci.

  -
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk