PROJEKT „zaWODY dla AFRYKI”

Opublikowano: czwartek, 05, lipiec 2018

W świetlicy szkolnej w maju i czerwcu 2018 roku, pod kierunkiem pani Joanny Urbaniak, zrealizowany został projekt edukacyjno – pomocowy UNICEF-u „zaWODY dla AFRYKI”. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I – III. Celem projektu było przekazanie uczniom wiedzy na temat znaczenia wody w życiu człowieka, uświadomienie, iż są regiony świata, gdzie dostęp do wody jest ograniczony oraz kształtowania wśród młodego pokolenia postaw proekologicznych związanych z oszczędzaniem wody.W oparciu o specjalnie przygotowane materiały dydaktyczne zorganizowane zostały zajęcia dla uczniów poświęcone tematyce wody. Dzieci dowiedziały się, jak duże znaczenie ma woda dla funkcji życiowych człowieka i jak bardzo potrzebna jest w codziennym życiu. Istotnymi informacjami było również to, jak trudny jest dostęp do czystej wody w niektórych krajach i jakie skutki niesie za sobą spożywanie zanieczyszczonej wody. Dzięki filmom edukacyjnym uczniowie mieli okazję poznać dzieci, które musiały odbywać wielokilometrowe wędrówki po wodę, przez które nie mogły uczęszczać do szkoły i uczyć się, a brak wykształcenia ma bardzo niekorzystny wpływ na ich dorosłe życie. Dowiedzieli się również, w jaki sposób UNICEF pomaga mieszkańcom Afryki w dostępie do czystej wody poprzez zakładanie studni i oczyszczanie istniejących już ujęć wody. Uczniowie byli poruszeni trudną sytuacją swoich rówieśników i ich rodzin. Nie spodziewali się, że woda, do której mają nieograniczony dostęp, jest tak trudno dostępna w niektórych krajach. Na zakończenie zajęć stworzyli własny kodeks oszczędzania wody.

Opracowanie:
Joanna Urbaniak

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka Prywatnosci.

  -
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk