Świetlicowy konkurs o tytuł Mistrza Szachownicy

Opublikowano: środa, 22, sierpień 2018

Już po raz drugi odbywał się w naszej świetlicy konkurs o tytuł Mistrza Szachownicy. Miał na celu zmobilizowanie do podjęcia rywalizacji, zachęcenie do gry jak największej liczby osób chodzących do świetlicy i wyłonienie tej, która najwytrwalej i najskuteczniej będzie walczyła o pierwsze miejsce.
Ze względu na ogromne zainteresowanie szachowymi rozgrywkami, postanowiliśmy prowadzić je w dłuższym okresie czasu. Dało to wszystkim możliwość gry z zegarem, pozwoliło także dobierać graczy z różnych grup (dzieci spotykają się przecież w świetlicy o różnych porach, mają bardzo zróżnicowane plany zajęć) oraz umożliwiło zagranie jak największej ilości partii.
Bardzo pozytywnym efektem rozgrywek stała się wręcz moda na szachy. Dzięki bardzo dobremu zaopatrzeniu w szachownice, mieliśmy możliwość ćwiczyć jednocześnie przy kilku stołach. Nawet osoby niemające dużego doświadczenia szachowego namawiały do gry kolegów i próbowały rozgrywać partie jak najlepiej.
Oczywiście Mistrzem mogła zostać tylko jedna osoba i był to Hubert Bejenek z klasy 3a, który rozegrał największą ilość partii i największą ilość wygrał. Postanowiliśmy przyznać dwa drugie miejsca uczniom walczącym bardzo dzielnie i wspaniale szerzącym modę na szachy w świetlicy, czyli Jakubowi Szpudzie i Maciejowi Godziebiewskiemu z klasy 3d.
Wszystkim uczniom gratulujemy i mamy nadzieję na kolejne rozgrywki.

Kamila Klepacka

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka Prywatnosci.

  -
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk