Tydzień Warszawy

Opublikowano: środa, 22, sierpień 2018

W dniach od 9 do 13 kwietnia zorganizowaliśmy cykl zajęć pod tytułem: Jak przygoda to tylko w Warszawie. Jak wiadomo nasze miasto niesamowicie się rozwija, pięknieje, otwiera na turystów i dostarcza nam wielu ciekawych doznań. Jeden tydzień to za mało, by omówić wszystko, ale zawsze warto spróbować poruszyć jak najwięcej tematów związanych ze stolicą.
W poniedziałek cofnęliśmy się do przeszłości i przy użyciu tablicy multimedialnej spojrzeliśmy na dawną Warszawę, sprzed czasu wojny i podziwialiśmy jej piękno. Potem musieliśmy zmierzyć się z obrazem zburzonej po powstaniu Warszawy. Próbowaliśmy zrozumieć uczucia ludzi z tamtego okresu, dla których wraz z wojną nadszedł czas utraty domów, bliskich. Następnie obejrzeliśmy archiwalne zdjęcia z odbudowy miasta i podziwialiśmy pracowitość warszawiaków.
Wtorek był dniem wycieczek po zielonej Warszawie. Rozmawialiśmy o parkach warszawskich, miejscach dających wytchnienie. Omówiliśmy ciekawą historię warszawskiego zoo. Przyjrzeliśmy się formom aktywnego spędzania czasu dostępnym w stolicy, ilości ścieżek rowerowych.
Przypomnieliśmy sobie znane postaci urodzone w Warszawie bądź całe życie związane z naszym miastem.
Środa była spotkaniem z kulturą. Zrobiliśmy sobie przegląd teatrów, muzeów, galerii i wszelkich miejsc, gdzie możemy się udać, gdy pragniemy czegoś rozwijającego naszą wrażliwość na sztukę.
We czwartek przypomnieliśmy wszystkim jaki jest podział na dzielnice i omówiliśmy w szczególności tę, w której mieszkamy. Zwróciliśmy uwagę na zabytki, jakie podziwia każdy turysta przybywający tu na wycieczkę.
Przez cały tydzień towarzyszyły nam piosenki: „Sen o Warszawie”, „Warszawo ma”, „Jak przygoda to tylko w Warszawie”.
W piątek uczniowie wzięli udział w quizie podsumowującym to, o czym mówiliśmy przez ten cały tydzień. Największą wiedzą wykazał się uczeń klasy 3d Jonas Szuler.
Wszystkie dzieci wzięły udział w tworzeniu plakatów o Warszawie, które można było potem oglądać w galerii świetlicowej. Po raz kolejny spędziliśmy miło czas zdobywając i utrwalając wiedzę. Czujemy się częścią Warszawy i jesteśmy z niej bardzo dumni.

Kamila Klepacka

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka Prywatnosci.

  -
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk