Zabawa w teatr na Radzymińskiej 232

Opublikowano: środa, 13, marzec 2019

Ponieważ dzieci uwielbiają postacie bajkowe i wcielanie się w nie, w naszej świetlicy powstał teatrzyk kukiełkowy. Uczniowie podzielili się na grupy i wcielili się w rolę aktorów i reżyserów teatralnych. Każda grupa miała za zadanie stworzyć scenariusz, w którym wykorzystane zostaną samodzielnie stworzone przez nich postacie. Gdy scenariusze były już gotowe uczniowie wykonali kukiełki z drewnianych łyżek, włóczki, filcu i innych dostępnych materiałów. Zabawa była przednia, a dzieci dały się ponieść fantazji. Następnie na specjalnie przygotowanej scenie każda drużyna miała możliwość zaprezentowania własnego przedstawienia. Wszyscy świetnie się bawili. Zajęcia wniosły w uczniowskie życie element odmiany, twórczego klimatu i poczucia przeżywania czegoś wyjątkowego. Dzieci mogły wykazać się kreatywnością, a także przełamać ewentualne bariery, takie jak nieśmiałość czy trema.
Było to bardzo ciekawe i przyjemne dla wszystkich doświadczenie, dlatego na pewno jeszcze nie raz je powtórzymy.

Joanna Urbaniak

 

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka Prywatnosci.

  -
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk