Opublikowano: czwartek, 25, sierpień 2016

Ze względu na dynamiczne zmiany jakie zachodzą obecnie na rynku edukacji
i pracy, nasze dzieci powinny być przygotowane do funkcjonowania w nowej rzeczywistości, szczególnie z zakresie podnoszenia swoich kwalifikacji, systematycznego dokształcania się, opanowywania nowych umiejętności przydatnych w podejmowaniu decyzji dotyczących wyboru zawodu. Stąd tak ważna jest zarówno umiejętność planowania kariery edukacyjno-zawodowej przez uczniów, jak również gotowość do podejmowania trafnych wyborów w okresie całego życia.
Poniżej przedstawiamy profesjonalne ośrodki zajmujące się poradnictwem zawodowym:

1. Centrum Informacji i Doradztwa Młodzieżowego – Pałac Młodzieży w Warszawie
Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa
tel. 22 656 66 48 - pokój 103
wtorek – piątek: 16:00 – 19:00
sobota: 10:00 – 12:00
Ośrodek oferuje: konsultacje indywidualne z doradcą zawodowym, identyfikowanie skłonności i preferencji zawodowych, pomoc w dokonywaniu wyborów dalszych ścieżek edukacji, pogłębianie wiedzy o zawodach, planowanie kariery, poznanie oferty edukacyjnej i kryteriów przyjęcia do szkół - po uprzednim uzgodnieniu terminu

2. WSDZ - Warszawski System Doradztwa Zawodowego - crdz.wcies.edu.pl
Koordynatorem ds. Centrum Rozwoju Doradztwa Zawodowego we WCIES jest