**

Szanowni Państwo,
Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy, Rodzice, Uczniowie

Ubiegły rok szkolny pokazał, jak wielkie i potrzebne jest zaangażowanie, aby zorganizować i prowadzić edukację zdalną. Prowadzenie zajęć przed komputerem pokazało, jak trudno jest uczniom znaleźć się w tej niecodziennej sytuacji. W edukację zdalną zaangażowaliśmy się wszyscy - od nauczycieli, po rodziców i opiekunów. Dlatego w tym dniu - Dniu Edukacji Narodowej oddaję hołd wam wszystkim, zaangażowanym w proces nauki młodego pokolenia.
Szczególne podziękowania należą się nauczycielkom i nauczycielom. Osobom, które nie poddały się i mimo niesprzyjających okoliczności, pracowały i nauczały. Dawały z siebie wszystko. Mobilizowały młodzież do nauki i podtrzymywały ją na duchu.
Dzięki zaangażowaniu dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek edukacyjnych, a także pracowników administracyjnych, ich umiejętnościom – to wszystko sprawiło, że szkoły naszej dzielnicy pozostały twórczymi i przyjaznymi miejscami, w których liczą się dobre relacje międzyludzkie.
W Dniu Edukacji Narodowej życzę wam wszystkim, żebyście nie stracili radości z tego, co robicie. Zaufania do siebie, wchodzenia w to, co nowe i nieznane. Wszystkiego najlepszego!

Z wyrazami szacunku,

Jędrzej Kunowski
Zastępca Burmistrza
Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy

WET

Serdecznie zapraszamy na wykład on-line Wszechnicy Edukacyjnej Targówek nt. „Koniec narzekania to początek działania – jak motywować współczesne dzieci?"- 25 października b.r. o godz. 18:00.

Wykład poprowadzi Agnieszka Magdar – nauczyciel, coach, trener rozwoju osobistego, efektywnej nauki i motywacji. Praktyk koncepcji edukacyjnych – POZASCHEMATEM i Świadomego Rodzicielstwa w Instytucie Świadomego Rodzicielstwa i Edukacji Magdaleny Wiatrowskiej, Certyfikowany Edukator Rodzicielstwa Pozytywnej Dyscypliny. Promotor metody wychowawczej Connect & Follow – połączenie i podążanie oraz owocnych relacji opartych na dialogu i świadomym rodzicielstwie. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli, rodziców, dzieci i nastolatków.

Nieustannie rozwija swoje kompetencje, gdyż wie, że relacja rodzic - dziecko jest najsubtelniejszym i jednocześnie najmocniejszym fundamentem naszej egzystencji na Ziemi, gdyż od niej zależy czy człowiekowi w życiu będzie się żyło się ,,jakoś tam'' czy będzie w nim obecna jakość. Budzi rodziców do odkrywania potencjału swoich dzieci zapisanych w ich esencji oraz uczy ich możliwości połączeń z nimi. Pokazuje, jak przez świadomość można być jeszcze lepszym rodzicem.

„Kto pracuje i wychowuje dziś dzieci – młodzież to wie jakie to wyzwanie, aby zachęcić młode pokolenie do działania i współpracy na polu edukacji. Na pierwszy rzut oka wydaje nam się, że dzieci są leniwe i bardzo niechętne, jednak pod oporem, buntem, negacją kryje się nie tylko bardzo ważny przekaz jaki chcą tym zachowaniem wypowiedzieć, ale też klucz dostępu do ich potrzeb i mocy jaką w sobie mają, która czeka tylko na pozwolenie do działania i eksplorowania.

Jak do nich dotrzeć i w naturalny sposób uruchomić w nich potrzeby rozwoju i wzrostu? Jak obudzić w nich poczucie sprawstwa i odpowiedzialności do działania?

Zapraszam serdecznie na spotkanie, na którym pojawią się odpowiedzi na powyższe pytania i zaprezentowane zostaną skuteczne metody oddziaływania – wspierania dziś dzieci i młodzieży w ich rozwoju i edukacji.

Agnieszka Magdar

Zgłoszenie na wykład poprzez formularz Microsoft Forms: