Opublikowano: wtorek, 05, lipiec 2016

O świetlicy

Pracujemy od poniedziałku do piątku, w godzinach 6.45 – 17.45.

Działalność świetlicy prowadzona jest w oparciu o Plan pracy, który powstaje w korelacji z Planem Pracy Szkoły. Celem działalności świetlicy jest zapewnienie dzieciom zorganizowanej opieki wychowawczej, pomocy w nauce oraz odpowiednich warunków do nauki i rekreacji. W świetlicy realizowane są konkretne treści i formy pracy z dziećmi. Plan roczny, a także plany miesięczne i tygodniowe uwzględniają kalendarz roczny, święta narodowe, szkolne i religijne.
    Nauczyciele układają tematykę zajęć wg następujących rodzajów działalności: plastycznej, teatralnej, muzycznej, ruchowej i przyrodniczej. W pracy stosują elementy socjoterapii, prowadzą pracę wyrównawczą, kształtują oczekiwane postawy, uczą rozwiązywania konfliktów poprzez komunikację i zachowania asertywne. Przeprowadzone zajęcia dają dzieciom możliwość czynnego wypoczynku i rozwijania swoich zainteresowań, a także wyrównywania braków w nauce. Uczniowie odrabiają zadania domowe, doskonalą liczenie i czytanie, wyrównują braki wiedzy korzystając z pomocy koleżeńskiej lub indywidualnej pomocy wychowawcy. Wyrabiają w sobie poczucie odpowiedzialności za wygląd najbliższego otoczenia, poszanowania własności osobistej oraz mienia szkolnego. W czasie zajęć plastyczno – technicznych i teatralnych, dzieci rozwijają swoje umiejętności i zdolności. Przygotowywują przedstawienia, wykonują prace plastyczne, które zdobią korytarze szkoły, stołówkę, świetlicę i biorą udział w konkursach na szczeblu szkoły, miejskim i wojewódzkim. Lubianą przez dzieci formą zajęć są również gry i zabawy ruchowe. Przy sprzyjającej pogodzie odbywają się one na świeżym powietrzu (zabawy, spacery, wycieczki).

KARTA ZAPISU DO ŚWIETLICY

Rada Rodziców zwraca się z serdeczną prośbą do Państwa o wpłaty
na rzecz świetlicy szkolnej. Składkę w wysokości 20zł miesięcznie prosimy wpłacać
na konto Rady Rodziców z dopiskiem „świetlica”.

PKO BP SA ODDZIAŁ IV W WARSZAWIE UL. TARGOWA 42

Istnieje możliwość wpłaty gotówkowej w trakcie zebrań z rodzicami.
Będziemy wdzięczni za wsparcie naszych potrzeb.
Fundusze te przeznaczamy na zakup materiałów plastycznych, gier i nagród w konkursach
dla dzieci korzystających z opieki świetlicy.

RADA RODZICÓW SP 84