Szczepienia

List Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej do Rodziców

List Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej do Uczniów

Szczepienia uczniów w wieku 12 18 lat rekomendacje dla rodziców plakat

Szczepienia – profilaktyka chorób zakaźnych. Materiały edukacyjne.

List Ministra Zdrowia do dyrektorów szkół, pedagogów, rodziców
w sprawie wykonywania szczepienia przeciwko SARS-CoV-2 wśród nieletnich uczniów
w wieku od 12 do 15 roku życiawieku od 12 do 15 roku życia

List Zastępcy Prezydenta m.st. Warszawy do rodziców młodzieży
powyżej 12-go roku życia

Webinaria dla rodziców - szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat

Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat - deklaracja na szczepienia

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19

Szanowni Państwo,

od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.

Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.

W załączeniu przekazujemy komunikat MEiN dotyczący szczepień uczniów w wieku 12-18 lat oraz dodatkowe materiały informacyjne.

Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEiN

Załączniki:

1. Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – rekomendacje dla rodziców
  2. Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje
  3. Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat –  komunikat MEiN
  4. Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19

LIST FUNDACJI "RODZICE W SZKOLE"

NA TABLICE INTERNET Wolontariat PSP OSiR Targówek A3

Zaszczep się i pomóż zaszczepić innych! Zostań Wolontariuszem!
Szukamy chętnych do wsparcia szczepienia mieszkańców w Punkcie Szczepień Powszechnych na Targówku - Hala Sportowa OSiR, ul. M.Ossowskiego 25.

Jak możesz się zgłosić?
Jeśli masz skończone 18 lat, możesz poświęcić kilka godzin w tygodniu, jesteś zdrowy i gotowy się zaszczepić zgłoś się do nas:
W czym będziesz mógł pomóc?
- w udzielaniu informacji osobom zgłaszającym się na szczepienie
- organizowaniu kolejki do rejestracji i szczepień
- przy wypełnianiu formularzy
- przy kierowaniu do odpowiednich stanowisk szczepień

Co zapewniamy wolontariuszom?
Wolontariusze otrzymają koszulki identyfikacyjne, zostaną ubezpieczeni i wyposażeni w niezbędne środki ochrony osobistej. Z każdym wolontariuszem zostanie podpisane porozumienie o współpracy, na podstawie którego zostanie wystawione zaświadczenie o wolontariacie z informacją o przepracowanych godzinach. Osoby, które jeszcze się nie szczepiły otrzymają szczepionkę. Organizatorami wolontariatu jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzielnicy Targówek. Pomóż sąsiadowi! Pomóż w szybszym powrocie do normalności!

INTERNET szczepienia zostan wolontariuszem