„Rok Ireny Sendlerowej” warsztaty w Muzeum Polin

Opublikowano: niedziela, 03, czerwiec 2018

Rok 2018 został ustanowiony przez sejm Rokiem Ireny Sendlerowej, uhonorowanej tytułem Sprawiedliwej wśród Narodów Świata. Z tej okazji klasa VId w dniu 28 maja 2018 roku wybrała się na warsztaty na temat historii wyjątkowej kobiety, która wraz ze współpracownikami uratowała setki dzieci żydowskich w czasie Zagłady.

Podczas warsztatów uczniowie i uczennice poznali wspomnienia kilkorga z nich. Następnie uczniowie „opracowywali” plan uratowania dzieci z getta. Pani prowadząca warsztaty przybliżyła uczniom postać Ireny Sendlerowej. Następnie uczniowie podzielni w grupy wraz z kartami pracy oglądali fragmenty wystawy stałej „Zagłada”, gdzie mieli znaleźć odpowiedzi na pytania. Na koniec odbyła się rozmowa o tym, jak dzisiaj upamiętniać postać Ireny Sendlerowej i realizować jej ideę: „Każdemu, kto tonie, należy podać rękę”?